VSTANEM A JDEM

Zápisky všedního dne.

Došly (myšleno v ženském kolektivu:) ) jsme k zásadním, opravdu ZÁSADNÍM 4 pravidlům, které rozhodně nic neřeší, ale dají se použít téměř na každou situaci (ne, určitě na každou). Život sice nezachrání (no, ikdyž..), některým z nás to život skoro opravdu zachránilo 🙂  Asi to funguje…

Vstanem a jdem a Čeho se bojíš, to se Ti stane

Legendární věta číslo 1. Za letního večera jsme se vydaly na vínečko. Osud tomu chtěl, že v naší letní zcela ženské náladě jsme si ani jedna nevzala peníze – ženy na tripu. V značně ovíněné náladě padla tato již legendární věta. VSTANEM A JDEM. A my jsme tenkrát šly. „Nějak“ se to vyřešilo :). (Díky, hrdino 🙂 ). Každopádně, pokud se blíží nepříjemná situace, která se zdá, že nemá řešení – VSTANEM A JDEM – pravidlo č.1. – respektivě nějaká cesta se vždy najde. Nejde o situaci, jde o princip. Ten funguje.

Čeho se bojíš, to se Ti stane. Netřeba asi vysvětlovat. Populární. Ale v případě, že nad osobním rozvojem svých rodičů jste již zlomili hůl – nezklamou. Vždy překvapí. Takže v momentě, kdy jsem i já jednou vyjádřila nějakou svou obavu – legendární věta č.2. přiletěla nečekaně z této strany. Ps: nepodceňujte své rodinné příslušníky – vaše moudra vždy přiletí v ten nejméně očekávaný okamžik 🙂 .

Takže když už je nejhůř:

 

  • Vstanem a jdem 
  • Čeho se bojíš, to se Ti stane
  • Je to jedno
  • Všechno je jinak

 

Je to jedno a Všechno je jinak:

 

Takže, když už se cokoli stane, tak je to v podstatě jedno. Vážně je. Děje se tisíce věcí, tisíce lidem a v konečném důledku, je to jedno. Tato legendární věta č.3 je z filmu Samotáři – v excelentní scéně s Ivanem Trojanem.   „MUST SEE“ úryvek.

 

Protože, když už se děje i něco nepříjemného, ono to nakonec bude stejně úplně jinak. Protože VŠECHNO JE JINAK. Tato legendární věta padla na naší konferenci o odvaze. Nejmenovaný řečník, který vybudoval velké impérium, pomohl tisíce lidem, studoval a přednáší na prestižních zahraničních univerzitách shrnul svou přednášku těmito slovy. „Nakonec zjístíte, že někam jdete, něco budujete, o něčem sníte a pak stejně nakonec zjistíte, že VŠECHNO JE JINAK a to je na tom to krásné.“ Takže – let it go. Ono to nějak dopadne :).

 

Berte to odlehčeně. Tady mě psaní baví nejvíc, moje komediantská povaha je zde šťastná. Protože je odlehčené a to je podle mě nejvíc, co občas potřebujeme.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Článek převzán a více informací o józe vědomí na www.akademievedomi.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

X